Pizza Olsztyn menu


O najlepszej pizzy w Olsztynie się nie dyskutuje. Ilu ludzi, tyle opinii, a nie tylko sam rodzaj ciasta czy też składników budzi emocje, ale także wybór konkretnego lokalu. Mamy różne przyzwyczajenia i w całej palecie różnych restauracji czy barów czasem bardzo długo szukamy ulubionego smaku. Oczywiście statystycznie jest szereg pizzy z dowozem, które zamawiane są najczęściej, a inne stają się bardzo okazjonalnym rarytasem.

Jaka pizza w Olsztynie jest najlepsza?

Choć pizza jest daniem dość prostym, to wcale nie jest łatwo zrobić idealne ciasto i doskonale ją skomponować. Dlatego właśnie to danie jest najczęściej przedmiotem krytyki i różnych uwag. Pizza w Olsztynie to ulubione danie kuchni włoskiej, choć często pojawiają się na nim dodatki, jakie tradycyjnie nie występują na pszennym placku. Poza klasyką gatunku pojawiają się więc wariacje i na przykład Vicolo przygotowuje pizzę na cieście graham. To opcja dla tych, którzy dbają o sylwetkę. Zresztą w innych pizzeriach w menu – na przykład w Diavolino pojawiają się także dania fit. Włoskie pizze są bardzo charakterystyczne. W większości wypadków pieczone są piecu opalanym drewnem (Włoszczyzna, Warmia Italia, Wiśniowy sad). Poza tym w menu pizzerii w Olsztynie znaleźć można również propozycje nawiązujące do kuchni amerykańskiej, wykorzystujące regionalne produkty czy też sprawiają, że mamy wrażenie, że pizza staje się bardzo polskim daniem.

Jakie menu pizzerii Olsztynie?

Menu pizzerii w lokalach w Olsztynie lub na dowóz pęka w szwach od ilości propozycji. Chodzi w dużej mierze o to, by kultowe i dość uniwersalne danie oferować w różnych wariantach smakowych. W dużej mierze to właśnie klienci odpowiadają za to, że konkretne pizze w menu się pojawiają. Takie inspiracje mogą chociażby wynikać z obserwacji, jak samodzielnie komponują własne dania. Tak można zrobić w większości lokali – na przykład w Romie, Calabrii czy Cadillacu. Oczywiście pizzerie sieciówki mają ustalone menu, ale dzięki temu niezależnie od tego, w jaki mieście chcemy zjeść, możemy liczyć na ten sam smak.